Kocia miłość

25-09-2020

Koty nie są zwierzętami które w nadmierny sposób eksponują uczucia do właścicieli. Koty swoją miłość okazują subtelnie lub w całkowicie zaskakujący sposób- sprawdź w jakiś sposób kot okazuje swoje uczucia.

  1. Ocieranie o nogi- wracasz do domu a Twój kot subtelnie pociera się i przeciska pomiędzy nogami. Koty o swojego przyjaciela pocierają się bokiem pyszczka i pozostawiają swoje feromony. Jest to znak zaklepania i oznaczenia iż już należysz do jakiegoś kota.
  2. Owijanie wokół ogona- kot z przyjacielskimi zamiarami formuje ogonek w pytajnik a swojego ukochanego człowieka może jeszcze dodatkowo opleść ogonem podczas ocierania.
  3. Pokazywanie brzuszka- u kota brzuch jest delikatny i wrażliwy więc jeśli go pokazuje przy Tobie oznacza iż czuje się bezpiecznie i komfortowo.
  4. Krok w krok- koty chodzą własnymi ścieżkami i czasem nie są zbyt przytulaśne ale są tez koty które będą Ci towarzyszyć. Kot który, podąża za człowiek krok w krok nawet podczas wizyty w toalecie jest kotem potrzebującym bliskości i czułości. Będzie wiernym towarzyszem jak pies.
  5. Puszcza Ci oczko- mrużenie oczu przez koty jest oznaką sympatii. Kot, który nie mruży oczu i się wpatruje cały czas okazuje agresję i gotowość do ataku. Lepiej co jakiś czas mrugnij do swojego kota by nie uznał iż macie wrogie stosunki pomiędzy sobą.