Wiosenne porządki - 5 trików

10-03-2021

Nic nie jest tak satysfakcjonujące jak powrót do domu, który lśni. Ponieważ sprzątanie domu od góry do dołu może być Twoim koszmarem - nie wspominając o tym, że jest czasochłonne - weź je pokój po pokoju lub urządzenie po urządzeniu, korzystając z tych wiosennych wskazówek dotyczących czyszczenia od profesjonalistów zajmujących się organizacją i sprzątaniem. Bez względu na to, czy masz tylko pięć minut na odświeżenie się, czy cały weekend do stracenia. Ale zanim w ogóle weźmiesz się do pracy, upewnij się, że masz wszystkie najlepsze środki czyszczące do usuwania plam, odkurzania brudu, połysku podłóg i tak dalej. Efekt końcowy: bardziej znośna przestrzeń w sam raz na lato.

Wycieraczki do butów

Wycieraczkę najlepiej podnieść i energicznie wytrząść z niej brud- wtedy bez problemu zbierzesz go do odkurzacza. Zatrzymaj więcej brudu, używając dwóch mat, jednej na zewnątrz drzwi i jednej wewnątrz.

Okna

Nigdy nie myj okien w słoneczny dzień- spowoduje to tylko iż powstanie ci więcej smug.

Torby na zakupy wielokrotnego użytku

Torby na zakupy ograniczają marnotrawstwo plastiku, ale z czasem mogą się brudzić. Spójrz na etykiety pielęgnacyjne na torebkach wielokrotnego użytku, aby określić najlepszy sposób ich czyszczenia. Jeśli nie nadają się do prania wyczyść je dokładnie gąbką lub ściereczką zamoczoną w mydlanej wodzie i pozostaw do wyschnięcia.

Deski do krojenia

Jeśli uważasz, że zacięcia na desce z resztkami jedzenia są trwałe, mylisz się. Rozetnij cytrynę i wewnętrzną stroną pocieraj deskę, aby usunąć plamy i zapachy jedzenia. Aby uzyskać dodatkowy efekt, najpierw posyp je solą lub sodą oczyszczoną.

Piekarnik

Użyj funkcji samoczyszczenia urządzenia, aby usunąć uporczywy, przypalony brud. Jeśli w Twoim piekarniku go nie ma, umieść gorącą, mokrą szmatkę na przypalonych miejscach, aby zmiękczyć maź. Następnie wyszoruj posypką z proszku do pieczenia i octu. Wypłucz i wytrzyj do sucha.